0 ks 0,00 €
Úvod Poradňa Vernostný program Obchodné podmienky Články o zdraví Kontakt
Registrácia Prihlásenie
Vernostný program
Kategória vaše ťažkosti
akčná ponuka

Problémy s prostatou

Doplnky stravy ovplyvňujúce funkciu prostaty

Benígna hyperplázia prostaty (BHP) je v populácii vyskytujúce sa ochorenie u 60-ročných mužov cca v 50%. Jedná sa o postupný rast prostatických žliaz zvlášť v okolí močovej trubice, čo vedie k zhoršeniu močenia. Tento rast nie je nádorovým ochorením. Bohužial sa podobne prejavuje aj nádor prostaty, čo spoľahlivo dokáže pri nebolestivom vyšetrení určiť len lekár.

Príznaky ochorenia prostaty

Liečba prostaty

Pokiaľ sa začínajú prejavovať prvé príznaky, mal by dotyčný navštíviť lekára – urológa. Len ten môže pri nebolestivom vyšetrení stanoviť správnu diagnózu a určiť možnosti liečby. Môže sa takto včas odhaliť aj zhubný nádor prostaty, ktorý sa môže prejavovať rovnako. Moderná liečba prostaty dnes zahŕňa mnoho liečebných metód. Medikamentóznou liečbou je v súčasnosti liečených cca 80% pacientov, ktorí sú lekárom vyšetrení na prostatu a jej príznaky.

K liečbe sa používajú lieky pôsobiace na hladkú svalovinu hrdla močového mechära a prostaty, ktoré výrazne redukujú subjektívne problémy spojené so zväčšením prostaty. Ďalšou skupinou sú lieky zmenšujúce prostatu. Prostatu a jej príznaky môžeme ovplyvniť tiež preventívnym užívaním voľne predajných liekov alebo potravinových doplnkov. Pacienti často pristupujú k liečbe z prírodných zdrojov – používajú sa výrobky z výťažkov rastlín Serrenoa repens, Čierny topoľ, Saw Palmetto, žihľava alebo tekvicové semiačka. Výrobky obsahujú jednotlivé účinné látky alebo sú miešané v určiťých pomeroch.

Prostasun

Prostamol Uno

Walmark Prostenal Perfect

GS Triomen Quattro

Ďalšie články …»

Sme tím lekárnikov, ktorí deň čo deň pomáhajú ľuďom všetkých vekových kategórií s ich zdravotnými ťažkosťami. Najčastejšie problémy a ich riešenie sme pre vás spísali do článkov.


získaj 10 000 kreditov Nechcem zľavu na nákup, radšej si priplatím.