0 ks 0,00 €
Úvod Poradňa Vernostný program Obchodné podmienky Články o zdraví Kontakt
Registrácia Prihlásenie
Vernostný program
Kategória vaše ťažkosti
akčná ponuka

Bolesť v krku

Bolesť v krku, jej vznik, prevencia a liečba

Bolesť v krku

Bolesť v krku často signalizuje nejaké ochorenie. Pociťujete škrabanie, pálenie, chraptíte, ťažko prehĺtate alebo máte „knedlík“ v hrdle, zväčšené krčné uzliny, zdurenie či začervenanie v krku? Potom ste boli zasiahnutí chorobou, s ktorou sa musíte náležite pobiť a vyhnať ju z tela. Vďaka krčným problémom môžete pociťovať aj bolesť v ušiach. Áno, bolesť v krku je len príznakom a nie samotnou chorobou. Dokáže ale telo poriadne oslabiť a nie je nič príjemné neprehĺtať tak hladko ako v zdravom stave.

Liečba bolesti v krku

Posilňujte svoj imunitný systém, zaobstarajte si voľnopredajné lieky a užívajte po dobu príznakov, ak výrobca alebo lekár neodporučil iné riešenie. Pri vážnejšom priebehu zájdite k lekárovi, ktorý určí presnú diagnózu. Prinášame Vám niekoľko tipov, ako sa s nepríjemnosti zdravotného charakteru vysporiadať:

Tantum verde spr.

Tantum verde kloktadlo

Stopangin spr.

Florsalmin

Mullerovy past. s rakytnikem a vit. C

Mullerovi past. se salvějí

Apotheke caj – krk, mandle

Echinace + vit. C)

Ako predchádzať vzniku bolestí v krku?

Vyhýbajte sa zafajčeným miestnostiam a sami nefajčite. Kúpte si zvlhčovač vzduchu, doprajte si dostatok tekutín a nezabudnite ani na teplé tekutiny. Doma vetrajte a chodievajte na čerstvý vzduch, zvlášť u alergikov je nutné udržiavať čisté prostredie. Nenoste mokrú a vlhkú bielizeň či oblečenie, jedzte veľa zeleniny, ovocia a dodávajte telu vitamíny B, C a zinok. Dostatočne sa obliekajte v závislosti na počasí, prikúrte si v chladnom období a vyvarujte sa stresu. V rámci možností sa vyhýbajte chorým ľuďom.

Apotheke caj – krk, mandle

Ďalšie články …»

Sme tím lekárnikov, ktorí deň čo deň pomáhajú ľuďom všetkých vekových kategórií s ich zdravotnými ťažkosťami. Najčastejšie problémy a ich riešenie sme pre vás spísali do článkov.


získaj 10 000 kreditov Nechcem zľavu na nákup, radšej si priplatím.