0 ks 0,00 €
Úvod Poradňa Vernostný program Obchodné podmienky Články o zdraví Kontakt
Registrácia Prihlásenie
Vernostný program
Kategória vaše ťažkosti
akčná ponuka

Starostlivosť o kožu po opaľovaní

Prípravky vhodné po opaľovaní, ich pôsobenie a regeneračný vplyv na kožu.

Spálenie od slnka môže byť nebezpečné a veľmi nepríjemné

Pokiaľ sa Vám to už niekedy stalo, viete, o čom je reč. Koža je začervenaná, podráždená, neznesiteľne bolí a aby toho nebolo málo, po pár dňoch sa začne olupovať…

Chladenie vodou, natieranie jogurtom

Prvý večer po spálení je veľmi nepríjemný. Vlažná sprcha a pravidelné ochladzovanie pôsobí na slnkom podráždenú pokožku doslova ako balzám.

Vynikajúcim „liekom“ je biely jogurt, ktorý na spálené miesta zároveň pôsobí chladivo. Jogurt natierajte tak často ako je to možné, nič tým nepokazíte, práve naopak.

Špeciálny prípravok po opaľovaní

Vo chvíli, keď je pokožka aspoň trochu skľudnená (čo spoznáte tak, že sčervenanie začne mierne hnednúť), je čas aplikovať špeciálne prípravky.

Dbajte na to, aby prostriedok nebol mastný, pretože spálená pokožka musí dýchať viac než za bežných okolností. Mastné krémy na báze oleja sú úplne nevhodné. Voľte preto emulzie po opaľovaní, ktoré sú za týmto účelom vyrábané. Vhodný prípravok poznáte podľa obalu, na ktorom je uvedené, že sa jedná o skľudňujúci alebo reparačný krém po opaľovaní.

Dacom after-sun 250ml

Daylong mléko po opalování 200ml

Avene mléko po opalováni 200ml

Ďalšie články …»

Sme tím lekárnikov, ktorí deň čo deň pomáhajú ľuďom všetkých vekových kategórií s ich zdravotnými ťažkosťami. Najčastejšie problémy a ich riešenie sme pre vás spísali do článkov.


získaj 10 000 kreditov Nechcem zľavu na nákup, radšej si priplatím.