0 ks 0,00 €
Úvod Poradňa Vernostný program Obchodné podmienky Články o zdraví Kontakt
Registrácia Prihlásenie
Vernostný program
Kategória vaše ťažkosti
akčná ponuka

Srvátka

Čo je srvátka, obsahové látky a jej mnohostranné využitie

Srvátka

Srvátka vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe syrov alebo tvarohu. Jedná sa o žltozelenú tekutinu, ktorej farba je daná mliečnym vitamínom lactoflavinem.

Táto tekutina takmer neobsahuje tuky a soli, na druhej strane však obsahuje množstvo kvalitných bielkovín, vo vode rozpustné vitamíny: B1, B2, B12, B6, E, C, ďalej minerály: horčík, fosfor, vápnik, draslík, sodík, zinok, niacín , biotín, kyselinu listovú a panthotenovu.

Draslík má na starosti zbavenie organizmu škodlivých látok a zaistí, aby bolo v bunkách dostatok tekutín. Má tiež jedinečný efekt pri celulitíde.

Bielkoviny obsiahnuté v srvátke sú ľahko stráviteľné a podieľajú sa na stavbe svalov.

Srvátka je veľmi dôležitá aj pre metabolizmus, pretože čistí črevá a podporuje tvorbu črevnej flóry. Pri vonkajšom použití skvele vyhladzuje pokožku. Reguluje jej pH hodnotu a stabilizuje kyslú ochranu povrchu tela. Pokožka je tak vyčistená veľmi jemne a šetrne. Srvátka sa používa tiež k bežnému pitiu ako srvátkový nápoj namiesto mlieka. Už dva poháre denne zásobia organizmus potrebnými vitamínmi a minerálmi. Srvátku môžeme použiť okrem pitia tiež na pleť, ruky alebo do kúpeľa.

Sušená syrovátka Amalka 500g

Syrovátka sušena 500g

Sušená syrovátka ananas 350g

Ďalšie články …»

Sme tím lekárnikov, ktorí deň čo deň pomáhajú ľuďom všetkých vekových kategórií s ich zdravotnými ťažkosťami. Najčastejšie problémy a ich riešenie sme pre vás spísali do článkov.


získaj 10 000 kreditov Nechcem zľavu na nákup, radšej si priplatím.