Imunita

Vonku je stále chladnejšie počasie a vo vašom okolí sa objavujú častejšie chorí. Trpia chrípkou, nádchou alebo kašľom. To čo Vás má ochrániť pred podobnými príznakmi je Vaša IMUNITA.

Je veľa prirodzených faktorov, ktoré imunitu ovplyvňujú, ako je

  • dostatočné množstvo spánku
  • vitamíny prirodzene obsiahnuté v pestrej strave
  • dobre fungujúce zažívanie (práve v zažívacom trakte je kľúčová časť nášho imunitného systému)
  • pohoda, vyhýbanie sa stresu a primeraný pohyb

Okrem týchto prirodzených faktorov, existuje celý rad prípravkov, ktoré Vám môžu pomôcť v tomto rizikovom období posilniť obranyschopnosť organizmu. Môže sa zdať ťažké sa v celom tom spektre prípravku zorientovať. Uvádzame tu niekoľko prípravkov, ktoré fungujú rôznymi mechanizmami a sú veľmi dobre znášané.

Wobenzym – je enzymatický prípravok, ktorý je už dlhé roky používaný na posilnenie imunity. Niektoré enzýmy v našom tele modulujú a riadia správne fungovanie imunity. Dokážu ju naštartovať a zvýšiť jej obranyschopnosť.

Hliva ustricová – prášok z hlivy má preukázateľné liečivé účinky. Obsahuje látky v takom množstve a pomere, ktorý maximálne vyhovuje ľudskému organizmu. Podstatnou zložkou hlivy je beta 1,3 d-glukán, ďalej obsahuje rôzne vitamíny, stopové prvky, bielkoviny, mastné kyseliny a vlákninu a práve v podpore obranyschopnosti je hliva jedinečná.

Echinacea purpurea – známa tiež pod názvom Echinacea purpurová je snáď najznámejšou liečivou rastlinou tejto doby. Zabíja baktérie a vírusy, redukuje alergie a nevídane posilňuje náš nešpecifický imunitný systém, ktorého včasná reakcia na vírusy je rozhodujúca v čase epidémií jesenných chorôb.

Mladý jačmeň – Mladý jačmeň, patrí medzi zelené potraviny a je blahodárny pre Váš oslabený organizmus. Obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín a stopových prvkov. Podporuje trávenie, pôsobí proti zápche a výborne detoxikuje celé telo.

Aloe Vera – je rastlina známa svojimi výraznými hojivými účinkami a zároveň je dlhé roky používaná pri prevencii infekcií a chrípkových stavov. Zároveň je výborná pri detoxikácii organizmu.

Rakytník rešetliakový – je pre svoj vysoký obsah vitamínu C, ideálnou rastlinou využívanou pre podporu imunity

Oscillococcinum – uvádzame aj veľmi obľúbený prípravok z radov homeopatík, ktorý sa používa ako na liečbu tak pri prevencii chrípkových stavov.

Prípravkov, ktoré sa dnes používajú je naozaj celá rada, je dobré zvoliť prípravky bezpečné ako na liečbu tak na prevenciu chrípkových stavov.

Sme tím lekárnikov, ktorí deň čo deň pomáhajú ľuďom všetkých vekových kategórií s ich zdravotnými problémami. Najčastejšie problémy a ich riešenie sme pre vás spísali do článku

Zapojte sa do nášho vernostného programu