Foresto® obojok proti blchám a kliešťom

Foresto® účinne ničí a odpudzuje blchy a kliešte jednoduchým dotykom – parazity nemusia sať krv hostiteľa. Foresto® navyše pôsobí nepretržite po dobu až 8 mesiacov, čo vás zbaví nepríjemností s každomesačným podávaním lokálnych alebo perorálnych antiparazitík.

Obojok neznečisťuje srsť. Účinné látky sú uložené v unikátnej polymérovej matrix obojku a sú v nízkych koncentráciách pozvoľna uvoľňované v priebehu celých 8 mesiacov. Ato ešte nie je všetko – vďaka intuitívnemu dizajnu a západkovému mechanizmu je nasadzovanie obojku jednoducho hračka.

ČO JE FORESTO A NA ČO SA POUŽÍVA?

Foresto sú obojky proti kliešťom a blchám pre psy a mačky. Výrobcom antiparazitárnych obojkov Foresto je farmaceutická spoločnosť Elanco, významný hráč na poli humánnych i veterinárnych liekov.

Blchy a kliešte sú najbežnejšími vonkajšími parazitmi psov a mačiek. Každý zodpovedný chovateľ by mal svojim štvornohým kamarátom zaistiť pred týmito nevítanými votrelcami spoľahlivú a dlhodobú ochranu. Dnes je to navyše veľmi jednoduché, napr. vďaka antiparazitárnym obojkom Foresto. Foresto sú k dostaniu v dvoch variantoch.

Varianty obojku Foresto

  • Foresto pre mačky a malé psy (do hmotnosti 8 kg),
  • Foresto pre veľké psy (psy nad 8 kg).

VÝHODY ANTIPARAZITNÝCH OBOJKOV FORESTO

Obojok neznečisťuje srsť. Účinné látky sú uložené v unikátnom polymérovom matrix obojku a sú v nízkych koncentráciách pozvoľna uvoľňované v priebehu celých 8 mesiacov. A to ešte nie je všetko - vďaka intuitívnemu dizajnu a západkovému mechanizmu je nasadzovanie obojku jednoducho hračka.

  • Znovuobjavený spôsob prevencie napadnutia blchami a kliešťami:
  • Hubia blchy a odpudzuje a ničí kliešte jednoduchým kontaktom - a to ešte predtým, než sa parazit k zvieraťu prisaje
  • Pôsobí nepretržite po dobu až 8 mesiacov
  • Bez zápachu a mastnoty – iba jeden jediný obojok namiesto nepríjemnej mesačnej aplikácie prípravkov
  • Vodeodolný obojok*, ktorý nie je nutné pred plávaním či kúpaním dávať dole

* Obojok Foresto je odolný voči vode. Zostáva účinný aj po kúpaní, použití jemného šampónu s prísadami bez detergentu alebo po vystavení dažďu alebo slnečnému žiareniu. Pri kúpaní či plávaní nie je nutné obojok dávať dole. Za normálnych podmienok, tj maximálne jeden kúpeľ/šampónovanie za mesiac, je účinnosť až osem mesiacov; doba trvania účinku proti blchám však od piateho mesiaca používania postupne klesá.

Zapojte sa do nášho vernostného programu