Lieky na oči

Rozumom a obozretnosťou je nutné pristupovať ku každej forme samoliečby, a to platí aj pre očné problémy. Aj keď môžeme v niektorých prípadoch použiť voľnopredajné prípravky, je dôležité mať na pamäti, že vážne očné problémy by som mal posudzovať a liečiť odborný očný lekár (oftalmológ).

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Problémy so zrakom, ktoré môžete riešiť pomocou samoliečby:

Medzi najbežnejšie očné problémy, ktoré môžeme často riešiť patria nasledujúce:

  • Zápal spojiviek (konjunktivitída) – asi každý pozná začervenané očné spojivky a svrbenie očí, niekedy sprevádzané ranným výtokom. Ľahšie prípady je možné liečiť očnými kvapkami s dezinfekčným účinkom.
  • Suché oko – ľudia trpiaci takzvaným syndrómom suchého oka majú na výber z mnohých rôznych voľnopredajných prípravkov, ktoré pomáhajú tento problém riešiť. Pokiaľ sa však u vás podobné problémy objavia prvýkrát, konzultujte ich najskôr so svojím lekárom.
  • Blefaritída (zapálené okraje očných viečok) – začervenaný a zhrubnutý okraj očných viečok, často sprevádzaný vypadávaním rias. Napriek tomu, že je nutná konzultácia s lekárom, každodenná liečba bude pravdepodobne hlavne na vás – starostlivé čistenie tampóny a jemné vytláčanie hnisavého obsahu zapálených žliazok.
  • Ekzém na koži v okolí očí vyvolaný napríklad nevhodnou kozmetikou – väčšinou postačí vyvarovať sa nového produktu (mydlo, make-up), ktorý ekzém vyvolal. V prípade alergickej reakcie je možné použiť antihistaminiká (protialergické lieky).
  • Cudzie teleso v oku - môžeme sa ho pokúsiť odstrániť prúdom vody alebo napríklad cípom vreckovky. Pokiaľ sa však teleso nepodarí čoskoro odstrániť, je treba vyhľadať lekára, než dôjde k poškodeniu oka.

Zapojte sa do nášho vernostného programu