Upozornenie! Z technických dôvodov budeme vaše objednávky expedovať s 3-4 denným oneskorením. Ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie. Ďakujeme za pochopenie.

Lieky na vysoký krvný tlak

Vysoký krvný tlak alebo hypertenzia je jednou z najrozšírenejších chorôb kardiovaskulárneho systému. Trpí ňou až 60% mužov a 40% žien. Liečbu vysokého krvného tlaku riadi lekár, ale v ľahších formách sa môžu odporučiť aj podporné látky. Môžu to byť napríklad čaje obsahujúce hloh.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Vysoký krvný tlak

známy tiež ako hypertenzia, je stav, pri ktorom máte vyšší tlak krvi v cievach ako je normálny. Krvný tlak je meraný dvoma hodnotami: systolický a diastolický tlak. Systolický tlak (horné číslo) je tlak v artériách, keď srdce bije a pumpuje krv do tela. Diastolický tlak (dolné číslo) je tlak v artériách, keď srdce odpočíva medzi tepovými cyklami.

Normálna hodnota krvného tlaku je obvykle považovaná za 120/80 mmHg (milimetre ortuťového stĺpca) alebo nižšie. Ak máte pravidelne hodnoty 140/90 mmHg alebo vyššie, môže to znamenať, že trpíte hypertenziou.

Hypertenzia môže byť závažným ochorením, pretože zvyšuje riziko vzniku rôznych zdravotných problémov, ako sú srdcové choroby, mozgové príhody (mŕtvica), ochorenie obličiek, problémy s očami a ďalšie.

Príčiny vysokého krvného tlaku môžu byť rôzne a zahŕňajú genetické faktory, obezitu, nezdravú stravu (bohatú na soli a tuky), nedostatok fyzickej aktivity, stres a fajčenie.

Ak máte podozrenie na vysoký krvný tlak, je dôležité vyhľadať lekársku pomoc. Lekár vám môže zmerať tlak, posúdiť vaše rizikové faktory a navrhnúť vhodnú liečbu, ktorá môže zahŕňať zmeny životného štýlu, lieky alebo kombináciu oboch.

V každom prípade dodržiavanie zdravého životného štýlu, ako je správna strava, pravidelná fyzická aktivita, obmedzenie konzumácie soli a alkoholu a znižovanie stresu, môže pomôcť predísť vzniku alebo zhoršeniu vysokého krvného tlaku.

Zapojte sa do nášho vernostného programu