Lieky proti bolesti

Bolesť

Bolesť je jedným z varovných mechanizmov ľudského tela. Niekedy je ale nežiaduce, alebo neplní svoju funkciu varovného signálu. Platí to predovšetkým pre dlhotrvajúcu, chronickú bolesť kĺbov a chrbta, bolesti svalov, menštruačné bolesti alebo migrény.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Najčastejšie problémy a ich liečba

 

  • Bolesti kĺbov a svalov môžu byť akútne a chronické. U tých akútnych sa obvykle jedná o poúrazové alebo pooperačné stavy, prípadne výskyt zápalu. Chronické obvykle súvisia s opotrebovaním kĺbu alebo zlými pohybovými stereotypmi. Najobľúbenejšie lieky sú vo forme mastí a gélov. V obľúbenosti víťazí Voltaren.
  • Bolesť zubov patrí medzi najhoršie znášané druhy bolesti. Býva silná a veľmi nepríjemná. Obvykle upozorňuje na prebiehajúci zápal alebo hlboký kaz zuba. Podstatou správnej liečby je nájsť príčinu bolestivosti. Dovtedy možno bolesť zmierniť výplachmi šalviou alebo harmančekom alebo napríklad prípravkom Ibolex, ktorý tlmí bolesť aj zápal.
  • Infekcia nosohltana sa zvyčajne ohlási ako bolesť v krku. Na upokojenie mierne podráždeného hrdla a hlasiviek sa popíja alebo kloktá Vincentka. Pri silnejšej bolesti sa preferujú pastilky, spreje alebo kloktadlá s dezinfekčným, poprípade aj znecitlivujúcim účinkom. Všetky tri varianty ponúkajú prípravky Tantum Verde.
  • Bolesť chrbta súvisí najčastejšie s nesprávnym držaním tela, zlými pohybovými návykmi a (jednostrannom) opotrebovaní organizmu. Môže sa dostaviť ale aj ako odpoveď na úraz alebo zvýšenú pohybovú námahu. V závislosti na priečite je možné použiť masážne gély, prehrievacie náplasti, alebo obvyklé lieky proti bolesti s protizápalovou aj analgetickou zložkou.

Až 72 percent žien zažíva bolestivú menštruáciu. Najčastejšie sa prejavuje bolesťou brucha, nôh a bedrovej oblasti chrbta. Okrem bylinných čajov a ďalších bylinných preparátov existujú aj osvedčené liečivá na tlmenie bolesti. Patrí medzi ne napríklad Valetol, Ibalgin, alebo Pandol Extra Rapide pre rýchlu úľavu.

Zapojte sa do nášho vernostného programu