Lieky na suchý kašeľ

Suchý a dráždivý kašel sa zvyčajne objavuje na začiatku ochorenia dýchacích ciest. Je neproduktívny, pretože sa pri ňom nevytvára väčšie množstvo hlienu, ktorý by bolo možné vykašlať. Prejavuje sa nutkaním na odkašliavanie, ktoré niekedy prechádza až do záchvatovitého dusivého kašľa.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

 

Liečba suchého kašľa

Pre liečbu suchého kašľa sa používajú lieky, ktoré pomáhajú zvlhčovať sliznice alebo tlmiť podráždenie kašľa. Lieky na kašeľ sa vyrábajú vo viacerých formách.

Najčastejšie formy sú:

  • Kvapky a sirupy, ktoré majú výhodu jednoduchého dávkovania. Sirupy majú túto výhodu spoločnú s kvapkami a vďaka príjemnej chuti sú často vhodné aj pre deti. Medzi najobľúbenejšie patria Stoptussin alebo Levopront. Pre novorodeniatka sa zvyčajne používajú kvapky Sinecod.
  • Tablety sú najdiskrétnejšou formou užívania. Zaujímavou možnosťou môžu byť tablety s predĺženým uvoľňovaním. Tým sa kašeľ tlmi v dlhšom časovom úseku, čo je výhodné najmä pri nočnom kašli.

Ďalšie odporúčania pri liečbe suchého kašľa

zahŕňajú používanie zdravotníckych prostriedkov na zvlhčovanie sliznice, ako je napríklad Tussirex vo forme sirupu alebo pastiliek na dudlík. Na podporu správnej funkcie dýchacích ciest sa môžu používať aj rôzne doplnky stravy.

 

Na zmierňovanie podráždenia sa môžu používať aj niektoré lieky na alergie (antihistaminiká). 

Zapojte sa do nášho vernostného programu