Lieky na teplotu

Zvýšená teplota môže byť sprevádzaná nechutenstvom, zimnicou alebo bolesťou hlavy, svalov a kĺbov. Zvláštnu pozornosť venujeme situáciám, kedy sa teplota spája so zvracaním alebo hnačkou, pretože to naznačuje vážnejšie problémy a vyžaduje konzultáciu s lekárom.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Lekárske prostriedky pri horúčke

Na zníženie telesnej teploty a horúčky sa používajú lieky s obsahom paracetamolu (Paralen, Panadol) a ibuprofenu (Nurofen, Ibalgin). Ak sa objavia ďalšie príznaky, ako sú bolesti hlavy, nádcha a upchatý nos, alebo kašeľ, je možné použiť niektorý z kombinovaných prípravkov na chrípku, napríklad Coldrex alebo Paralen Grip.

Fyzikálna terapia horúčky

Základom terapie je podávanie dostatočného množstva tekutín. Zvýšenú pozornosť je potrebné venovať obzvlášť pri ďalších strátach tekutín, ako je hnačka, zvracanie alebo pri vysokých vonkajších teplotách. Snažíme sa zabrániť prehriatiu, ale aj prechladnutiu. Ak horúčka neodznie po užití liekov, je niekedy nutné prijať opatrenia, ako sú obklady alebo zábaly, prípadne aj sprcha s miernou vodou (Nesmie sa robiť u detí mladších ako 1 rok). Voda by nemala mať nižšiu teplotu ako 25°C. Sprchu vykonávame približne dve minúty, potom osušíme pacienta, obliekame a prikryjeme ľahkou prikrývkou. Po 20 minútach skontrolujeme teplotu a postup prípadne opakujeme.

Zapojte sa do nášho vernostného programu