Lieky na vlhký kašeľ

Vlhký kašel sa označuje za produktívny, pretože dochádza k tvorbe a vykašliavaniu hlienu. Pre uľahčenie tohto procesu odporúčame liečivá, ktoré pomáhajú rozpúšťať hlien alebo zjednodušujú vykašliavanie.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Lieky na kašeľ sa vyrábajú vo viacerých formách.

  • Kapky a sirupy na vlhký kašeľ sú najčastejším spôsobom podávania, ktoré majú výhodu jednoduchého dávkovania. Sirupy majú túto výhodu spoločnú s kvapkami a vďaka dobrej chuti sú často vhodné aj pre deti. Medzi najobľúbenejšie patria Ambrobene. Taktiež sa tešia veľkej obľube tradičné rastlinné liečivé prípravky na kašeľ, ktoré sú zvyčajne dostupné práve vo forme kvapiek a sirupov. Medzi osvedčené bylinné prípravky patria napríklad Prospan a Bronchipret.
  • Šumivé tablety na vlhký kašeľ je možné jednoducho rozpustiť a pripraviť si tak liečivý nápoj. Prípravok ACC Long má navyše tú výhodu, že sa podáva len jedna dávka denne.
  • Tablety na vlhký kašeľ sú najdiskrétnejšou formou užívania. Zaujímavou možnosťou môžu byť tablety s predĺženým uvoľňovaním, ktoré sa rovnako užívajú len raz za deň - nájdeme ich pod názvom Mucosolvan Long Effect.

Ďalšie odporúčania pri liečbe vlhkého kašľa

Základom liečby je dodávanie dostatku tekutín. Vyberáme čajové zmesi na nachladnutie, prúdskové čaje alebo čaje s zázvorom na zahriatie. Ak je kašeľ spojený aj s ďalšími príznakmi, ako je napríklad horúčka alebo bolesti svalov, odporúča sa odpočinok, najlepšie v teple na lôžku. Vhodné je tiež doplňovať vitamín C.

Zapojte sa do nášho vernostného programu