Afty

Afty sú malé vriedky v ústnej dutine av krku. Objavujú sa najčastejšie pri oslabení imunity, stresových situáciách alebo pri nedostatku niektorých vitamínov. Častejšie sa objavujú u malých detí a mladých ľudí. Na liečbu sa obvykle používajú gély alebo kloktadlá, ktoré miesto dezinfikujú a prekrývajú liečivým filmom.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Keďže nie je príčina plne známa, je aj liečba viac symptomatická. Vždy je možné používať dezinfekčné prípravky vo forme pastiliek alebo kloktadiel. Dochádza k odstráneniu mikrobiálnej nerovnováhy a redukcii zápalových podnetov. Pri bolestiach sa naopak používajú prípravky, ktoré tlmia bolesť. Bolestivosť je jednak mechanická samotným oterom, jednak vzniká prostredníctvom dráždenia pokrmami a nápojmi, ktoré dráždia svojim chemickým zložením, kyslosťou a podobne. Na útlm bolestivých podnetov preto možno použiť napríklad gély, ktoré pokrývajú ranu ochranným a liečivým filmom. Nielen že znižujú trenie a teda mechanické dráždenie, ale izolujú aj ranu od okolitých podnetov, čím sa urýchľujú hojace pochody.

 

V prípade opakovaných, nehojacich sa alebo zhoršujúcich sa áft, alebo ak sa objavia horúčky či ďalšie príznaky inde na tele je vhodné konzultovať stav a ďalšiu liečbu s lekárom.

Zapojte sa do nášho vernostného programu