Inkontinencia

Oslabenie svalov panvového dna je najčastejšou príčinou nechceného úniku moču alebo inkontinencie. Týmto neduhom trpia až dvakrát častejšie ženy ako muži. Špeciálne cviky na spevnenie svalstva panvového dna Vám môžeme vrelo odporučiť, zároveň môžu byť nápomocné potravinové doplnky pri úniku moču. V tejto sekcii taktiež nájdete inkontinenčné vložky a nohavičky s rôznym stupňom savosti.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Inkontinenčné vložky

Na ľahký až stredný únik moču slúžia inkontinenčné vložky. Podľa svojho tvarovania sú určené špeciálne pre mužov a ženy. Podľa počtu kvapiek na obale ich môžeme deliť podľa rozdielnej savosti. Pre veľmi slabý únik moču sú určené najtenšie vložky, pripomínajúce dámske slipové vložky. Inkontinenčné vložky pre mužov aj ženy majú vysokú absorpčnú schopnosť sú priedušné a okrem toho pohlcujú aj zápach.

K účinnej a spoľahlivej fixácii vložiek napomáhajú fixačné nohavičky s rôznou veľkosťou od S po XL.

Inkontinenčné podložky

Absorpčné posteľné podložky sú dnes už nepostrádateľnou súčasťou starostlivosti o inkontinentného pacienta. Jednorazové podložky sú určené predovšetkým k dodatočnej ochrane lôžka a posteľnej bielizne pri strednom a ťažkom stupni inkontinencie. Absorpcia podložiek je zaistená vďaka jadru z celulózy, povrch je potom potiahnutý netkanou textíliou, ktorá je príjemná a bezpečná pri kontakte s kožou. Spodná vrstva podložiek je tvorená nepriedušnou a protišmykovou fóliou, tá zabraňuje nielen presiaknutiu moču do lôžka ale zároveň napomáha fixácii podložiek na lôžku. Je nutné zvoliť si vhodnú veľkosť podložiek, od malých 40x60cm, ktoré pokrývajú len časť lôžka, po celolôžkové podložky o veľkostiach 90x180cm.

Je možné tiež využiť jednoduché podložky z PVC, ktoré sú určené na opakované použitie, ale nie sú určené na priamy styk s pokožkou pacienta.

Vložné plienky

Pre pacientov so stredným až ťažkým únikom moču sú určené vložné plienky. Tie sa používajú spoločne s fixačnými nohavičkami. Vložky obsahujú postranné manžety a zvýšené savé jadro, ktoré zabraňuje pretečeniu. Vložné plienky využívajú často imobilní pacienti.

 

Inkontinenčné nohavičky

Fixačné nohavičky - Pokiaľ vás trápi ťažšia forma inkontinencie budú sa vám hodiť inkontinenčné fixačné nohavice. Udrží inkontinenčnú vložku či plienku tam, kde má byť.

Absorpčné nohavičky - Sú určené osobám s veľmi ťažkou inkontinenciou. Vďaka svojmu anatomickému tvaru zabraňujú pretekaniu. V našom sortimente nájdete absorpčné nohavičky v niekoľkých veľkostiach.

Inkontinenčná kozmetika a pomôcky

Pri inkontinencii oceníte špeciálnu kozmetiku, ktorá chráni a ošetrí Vašu pokožku.

Čím je táto kozmetika unikátna?

  • Udržuje vyvážené pH 5,5 k pokožke
  • Pokožka zostáva zdravá aj pri úniku moču
  • Obohatené zloženie pre lepšiu elasticitu kože
  • Dlhodobá a hĺbková hydratácia
  • Neutralizuje zápach a príjemne vonia

 

Zapojte sa do nášho vernostného programu