Jednorazové rukavice

Jednorazové rukavice sú ochranné rukavice, ktoré sú určené na použitie iba raz a potom sa likvidujú. Sú vyrobené z rôznych materiálov, ako je latex, nitril, neoprén alebo vinyl.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Jednorazové rukavice sa vyrábajú z niekoľkých druhov materiálu.

Každý jednotlivý materiál má svoje špecifiká, výhody a nevýhody.

Latexové rukavice

Latexové rukavice sú oproti vinylovým rukaviciam oveľa pružnejšie. Latex je prírodný materiál, ktorý sa získava z plantáží stromov kaučukovník. Latexové rukavice sú odolné aj voči niektorým chemikáliám a kyselinám. Latexové rukavice sú najpríjemnejším nateriálom, z ktorého sa rukavice vyrábajú a dokonale sa prispôsobia rukám. Práca v nich je bezproblémová s veľkou mierou citu v prstoch. Latex prírodný materiál a rukavice sú tiež biologicky odbúrateľné. Pri práci na záhrade je možné rukavice hádzať do kompostu. Výhoda prírodného materiálu sa stáva aj nevýhodou v okamihu, keď majú niektorí jedinci na latex alergiu. V týchto prípadoch je samozrejme nutné voliť rukavice z iných materiálov.

 

Vinylové rukavice

Najekonomickejší variant rukavíc. Ideálny pomer výkon/cena. Sú určené na použitie pre mechanicky nenáročnú prácu. V oblasti mechanickej odolnosti nedosahujú vlastnosti rukavíc latexových alebo nitrilových. Vinylové rukavice sú vyrobené z mäkčeného PVC. Je potrebné dávať si pozor na ich používanie v potravinárskej výrobe, kde prichádza do kontaktu s tukmi, ktoré na ne môžu pôsobiť ako rozpúšťadlá, aby nedošlo ku kontaminácii potravín. Preto sú vinylové rukavice menej vhodné na použitie v potravinárskej výrobe. Vinylové rukavice majú obmedzenú pružnosť aj odolnosť voči mechanickému namáhaniu.

 

Nitrilové rukavice

Nitrilové rukavice sú náhradou za latexové rukavice. Skrátene Nitril je syntetickým kaučukom, ale vzhľadom na to, že chemická zlúčenina neobsahuje latexové proteíny, nespôsobuje alergické reakcie. Jedná sa o najpevnejší druh jednorazových rukavíc a súčasne aj chemicky najodolnejšie. Nitrilové rukavice sa vďaka hladkej vnútornej povrchovej úprave ľahko používajú ako v púdrovanej, tak nepudrovanej variante.

Zapojte sa do nášho vernostného programu