Lekárske pomôcky

Lekárske pomôcky - jedná sa o širokú a rozmanitú kategóriu, ktorá zahŕňa mnoho praktických a doma použiteľných zdravotných pomôcok. Či už sa jedná o ortopédiu, rehabilitáciu, kompresné pančuchy alebo ďalšie zdravotné pomôcky, tu ich nájdete vo veľkom výbere a za veľmi príjemné ceny.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Zdravotnícke pomôcky

V tejto sekcii nájdete ortopedické potreby medzi ktoré patria vložky do topánok, ortézy, bandáže, podpätníky alebo medziprstové korektory. Zároveň tu nájdete aj široký sortiment kompresných pančúch alebo rôzne druhy rehabilitačných pomôcok.

 

Ortopedické potreby

Ortopédia je odbor, ktorý má veľmi široký záber: Zaoberá sa ochorením pohybového aparátu cez rehabilitáciu, až po kompenzáciu vrodených chýb či nápravu poúrazových stavov.

Ortopedické potreby nie sú len pomôcky pre naše nohy, ale patrí sem aj široké spektrum výrobkov na podporu pohybu v každodennom živote alebo napríklad pri športe.

Medzi bežné ortopedické pomôcky patria:

 

Kompresné pančuchy

Kompresívne pančuchy sa používajú na dlhodobé liečenie varixov alebo kŕčových žíl. Kŕčové žily sa vo väčšej miere vyskytujú u žien. Pri vzniku kŕčových žíl hrá úlohu niekoľko faktorov ako je napríklad obezita, fajčenie, ale svoju úlohu pri tomto ochorení hrá aj dedičnosť.

Podporné zdravotné kompresné pančuchy slúžia ako osvedčená pomôcka pri prevencii a liečbe bolesti nôh, opuchov a kŕčových žíl.

Kompresné pančuchy sú vyrobené z elastického materiálu, ktorý tesne prilieha k nohám. Dokonalé priľnutie pančuchy k nohe vytvára na svaly tlak - kompresiu. Tá posilňuje činnosť svalovo-žilovej pumpy a podporuje funkciu chlopní srdca. Vďaka tomu dochádza k správnemu odtoku krvi z dolných končatín.

 

Rehabilitačné pomôcky

Nielen po úrazoch, ale napríklad aj pri chronických ochoreniach je veľmi dôležitá správna a včasná rehabilitácia. Vhodne zvolené a kvalitné rehabilitačné pomôcky Vám pomôžu k regenerácii a navrátia Vás tak rýchlejšie do bežného života. Či už máte za sebou operáciu kolena, bedier alebo máte problémy s chrbtom, u nás si vyberiete vhodnú rehabilitačnú pomôcku.

Zapojte sa do nášho vernostného programu