Glukomery

Glukomery spolu s testovacími prúžkami merajú hladinu cukru v krvi. Upozorní vás na nadmerné hodnoty glukózy. Chytré glukomery vám namerané výsledky ukážu už za niekoľko sekúnd. Niektoré si ich dokonca ukladajú do pamäte a ukazujú vám priemerne namerané hodnoty.

Ku glukomeru si nezabudnite urobiť zásoby testovacích prúžkov a lancet.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Digitálny glukomer je zariadenie používané na meranie hladiny glukózy v krvi. Je to prenosné a ľahko použiteľné zariadenie, ktoré umožňuje ľuďom s diabetom monitorovať svoju hladinu cukru v krvi bez nutnosti chodiť do laboratória.

 

Digitálne glukomery fungujú tak, že používateľ najskôr vykvapne kvapku krvi (obvykle z prsta) na špeciálny testovací prúžok. Potom glukomer analyzuje vzorku krvi av krátkom čase zobrazí výsledky na digitálnom displeji. Väčšina moderných digitálnych glukomerov má tiež schopnosť ukladať dáta, čo umožňuje sledovať vývoj hladiny glukózy v čase.

 

Správne monitorovanie hladiny glukózy v krvi je pre diabetikov kľúčové, pretože im pomáha lepšie kontrolovať svoju chorobu a prispôsobiť liečbu tak, aby udržali stabilné hladiny cukru v krvi. To je dôležité na prevenciu komplikácií spojených s diabetom.

 

Digitálne glukomery sú všeobecne ľahko dostupné v lekárňach a sú široko používané pacientmi s diabetom po celom svete. Je dôležité dodržiavať návod na použitie glukomera a pravidelne kontrolovať zariadenie, aby sa uistili, že poskytuje presné výsledky.

 

Prúžky do glukomerov

sú malé plastové alebo papierové prúžky obsahujúce chemicky ošetrené oblasti, ktoré slúžia na testovanie hladiny glukózy v krvi. Tieto prúžky sú nevyhnutnou súčasťou merania cukru pomocou digitálnych glukomerov.

 

Postup merania glukózy s použitím prúžkov:

 

  • Uistite sa, že máte čisté ruky. Pokiaľ je to nutné, umyte si ruky teplou vodou a mydlom a osušte ich.
  • Vložte prúžok do glukomera. Mali by ste si prečítať návod na použitie svojho konkrétneho glukomera, aby ste zistili, ako správne vložiť prúžok.
  • Vyberte glukomer z pošvy (púzdra) a zapnite ho, pokiaľ sa nezapína automaticky pri vložení prúžku.
  • Použite lancetu (malý ihlu alebo zariadenie) na prepichnutie kože na prste a získanie kvapky krvi. Niektoré moderné glukomery umožňujú odber krvi z iných miest, ako je prst, napríklad z predlaktia.
  • Dotknite sa koncovky prúžku na kvapku krvi. Prúžok automaticky nasaje kvapku krvi do svojho testovacieho poľa.
  • Glukomer vykoná analýzu krvi a za pár sekúnd zobrazí výsledky hladiny glukózy na displeji.
  • Po ukončení testu môžete väčšinou prúžok vysunúť z glukomera, prípadne sa to stane automaticky.

 

Každý glukomer vyžaduje špecifické prúžky, ktoré sú kompatibilné iba s týmto konkrétnym modelom. Pred použitím nových prúžkov sa uistite, že sú určené pre váš glukomer. Ďalej sa uistite, že prúžky nie sú po uplynutí ich platnosti, pretože to môže ovplyvniť presnosť merania. Je tiež dobré pamätať si, že každý prúžok by mal byť použitý len raz a potom vyhodený, aby sa minimalizovala kontaminácia a zaistila presnosť výsledkov.

Zapojte sa do nášho vernostného programu