Upozornenie! Z technických dôvodov budeme vaše objednávky expedovať s 3-4 denným oneskorením. Ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie. Ďakujeme za pochopenie.

Oxymetre

Oxymetre slúžia na meranie nasýtenosti krvi kyslíkom a tým rýchlo rozpoznajú rôzne ochorenia. Oxymetre sa v súčasnej dobe hojne využívajú v súvislosti s ochorením COVID - 19. Pulzná oxymetria je neinvazívna metóda sledovania kyslíkovej saturácie, ktorá poskytuje informáciu o problémoch s transportom kyslíka do tkanív

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Lekársky oxymeter,

známy tiež ako pulzný oxymeter, je zariadenie používané na neinvazívne meranie hladiny nasýtenia krvi kyslíkom (SpO2) a tepovej frekvencie. SpO2 vyjadruje percentuálny podiel hemoglobínu v krvi, ktorý je nasýtený kyslíkom.

Ako funguje lekársky oxymeter:

  • Snímanie svetla: Oxymeter má malé svetelné diódy, ktoré emitujú dve typy svetla - červené a infračervené.
  • Prechádzanie tkanivami: Oxymeter sa pripevní na prst alebo ucho pacienta. Svetlo z diód prechádza tkanivami a zaznamenáva, aké množstvo svetla je absorbované a aké je odrazené.
  • Analýza absorpcie svetla: Kyslíkom nasýtený hemoglobín a nenasýtený hemoglobín absorbujú svetlo rôznym spôsobom. Na základe rozdielu medzi absorbovaným červeným a infračerveným svetlom dokáže oxymeter vypočítať SpO2.
  • Meranie tepovej frekvencie: Oxymeter zároveň sleduje pulzné vlny a vypočítava tepovú frekvenciu.
  • Zobrazenie výsledkov: Výsledky SpO2 a tepovej frekvencie sú zobrazované na displeji oxymetra.

 

Lekárske oxymetre sú užitočnými nástrojmi na monitorovanie stavu pacientov, najmä u tých s respiračnými ťažkosťami, srdcovými ochoreniami alebo pri chirurgických zákrokoch. Sú tiež veľmi užitočné pre pacientov s chronickými respiračnými ochoreniami, ako je napríklad chronická obštrukčná choroba pľúc (COPD) alebo astma, ktorí môžu potrebovať pravidelne sledovať hladinu kyslíka v krvi.

Zapojte sa do nášho vernostného programu