Rukavice

Tu nájdete zdravotnícke rukavice, ktoré sú k dispozícii na rôzne účely v lekárskom prostredí. Zdravotnícke rukavice sú nevyhnutnou súčasťou bezpečnostného vybavenia v zdravotníckych zariadeniach, ako sú nemocnice, kliniky, lekárne a ďalšie, ale nájdu často využitie aj v domácnostiach.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Tu je stručný opis rôznych druhov zdravotníckych rukavíc:

 

  • Sterilné a nesterilné gumové rukavice: Sterilné rukavice sú určené na použitie pri chirurgických zákrokoch alebo v iných prostrediach, kde je kľúčové udržiavať maximálnu hygienu. Nesterilné gumové rukavice sa používajú v diagnostických a iných nechirurgických situáciách.
  • Jednorazové vyšetrovacie latexové rukavice: Tieto rukavice sa používajú pri lekárskych vyšetreniach, ako je kontrolovanie pacientov, vykonávanie injekcií alebo odberov krvi. Ich jednorazový charakter zaisťuje hygienu a minimalizuje riziko prenosu infekcií.
  • Rukavice textilné aj upratovacie: Textilné rukavice sa môžu používať na ochranu rúk pri manipulácii s niektorými materiálmi či predmetmi, ktoré by mohli spôsobiť odreniny alebo iné poškodenia. Upratovacie rukavice sú určené na upratovacie práce, kde je potrebné chrániť ruky pred chemikáliami alebo inými nebezpečnými látkami.

 

Je dôležité si uvedomiť, že výber správneho druhu zdravotníckych rukavíc závisí od konkrétnej úlohy a hygienických potrieb. Vždy je nevyhnutné dodržiavať správne postupy pre nasadzovanie, používanie a odstraňovanie rukavíc, aby bola zachovaná bezpečnosť pacientov i zdravotníckych pracovníkov.

Jednorazové zdravotnícke rukavice

sú k dispozícii v rôznych materiáloch, aby vyhovovali rôznym potrebám a zohľadňovali alergie na latex.

Tu je podrobnejší popis jednotlivých typov rukavíc:

  • Latexové rukavice: Latexové rukavice sú veľmi populárne vďaka svojej pevnosti, pružnosti a pohodlnosti. Sú ideálne pre mnoho lekárskych postupov, pretože umožňujú precíznu manipuláciu. Avšak niektorí ľudia môžu byť alergickí na latex, čo môže spôsobiť kožné reakcie. V takýchto prípadoch sú vhodné alternatívy.
  • Nitrilové rukavice: Nitrilové rukavice sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí sú alergickí na latex. Majú vynikajúcu odolnosť voči prepichnutiu a sú často preferované pre chirurgické zákroky a situácie, kde je kľúčová ochrana proti riziku infekcie. Ďalej sú obľúbené pri manipulácii s chemikáliami, pretože nitrilový materiál odoláva mnohým chemickým látkam.
  • Vinylové rukavice: Vinylové rukavice sú menej odolné ako latexové alebo nitrilové, a preto sú vhodné pre nenáročné úlohy a miesta, kde nie je priamy kontakt s nebezpečnými látkami. Môžu byť využité v domácnostiach alebo v priemyselných prostrediach, kde nie je vysoká hygienická norma alebo riziko kontaminácie.
  • Gumové rukavice: Tento termín môže byť všeobecný a zahŕňať rôzne typy gumových rukavíc, vrátane tých určených na upratovanie. Je dôležité si vybrať správny typ gumových rukavíc v závislosti od konkrétnej úlohy. Gumové rukavice sú vhodné na upratovanie, pretože chránia ruky pred chemikáliami a inými nečistotami.

 

Pri výbere jednorazových rukavíc je dôležité zvážiť ako materiál, tak aj účel použitia. Správna voľba rukavíc zaistí nielen vašu osobnú bezpečnosť, ale tiež ochráni pacientov a prostredie pred možným šírením infekcie.

Zapojte sa do nášho vernostného programu