+420 530330631 Po-Pá 7:00 - 16:30
0 ks 0,00 €
Úvod Poradňa Vernostný program Obchodné podmienky Články o zdraví Kontakt
Registrácia Prihlásenie
Vernostný program
Kategória vaše ťažkosti
akčná ponuka

Homeopatia

Čo je homeopatia, princíp fungovania homeopatie. Široký sortiment homeopatík v mnohých riedeniach skladom.

Homeopatia predstavuje v súčasnej dobe vo svete najrozšírenejší odbor „alternatívnej“ liečby. Má 200 rokov starú históriu, ktorá začala objavom nemeckého lekára Samuela Hahnemanna.

Používa rôzne prírodné látky, rastliny, minerály a živočíšne produkty, avšak vo veľmi silne zriedenom stave, do ktorého sú uvedené zvláštnymi postupmi. Tieto homeopatické prípravky, homeopatické lieky, či homeopatiká pôsobia prostredníctvom jemnohmotnej rezonancie na spirituálny organizačný systém človeka, nazývaný Hahnemannom „vitálna sila“ alebo tiež „dynamis“. Ide o rovnaký systém, ktorý je nazývaný v Indii „prána“ a v čínskej tradičnej medicíne „čchi“. Choroba, ak už sa volá akokoľvek a je umiestnená kdekoľvek v tele alebo v mysli, je spôsobená poruchou tohto vnútorného organizačného princípu. Jeho pozitívnym ovplyvnením je liečený organizmus ako celok. Ten nadobúda schopnosti odstrániť a vyliečiť si vďaka svojej zlepšenej sebaorganizácii aj chronické, tzv. nevyliečiteľné choroby – alergie, artrózy, migrény, ekzémy, nespavosť, únavu, sklon k častým infekciám a pod. Navyše získava zvýšenú odolnosť proti akútnym chorobám a rôznym formám stresu. Homeopat teda hľadá homeopatický liek pre určitého človeka a jeho choroby. Je to činnosť odborne náročná, ktorú môže s úspechom vykonávať len vzdelaný homeopat, či už lekár alebo liečiteľ. Používa odbornú diagnostickú literatúru, matériu medik, repertorium alebo počítačový program. V Európe aj v Amerike a tiež u nás odporúčajú na základe odbornej analýzy prípadu homeopatiká aj liečitelia, absolventi homeopatických kurzov, a tiež špecializovaní lekári.

Česká lekárska komora uznáva homeopatiu ako liečebnú metódu už od r. 1993. V zápise Vedeckej rady Českej lekárskej komory so sídlom v Olomouci, z 30. 6. 1993 stojí: "Vedecká rada považuje homeopatiu za liečebnú metódu, ktorú môže vykonávať a homeopatické lieky predpisovať každý, kto má oprávnenie liečiť ". Tým dosiahla už na začiatku deväťdesiatych rokov homeopatia v ČR rovnakého štatútu v praxi lekárov, ako je tomu v ostatných krajinách EÚ (s výnimkou Švédska, kde môže byť homeopatia realizovaná len nelekárom).

Od tejto základnej, celistvej, svetovo rozšírenej homeopatie, poskytujúcej homeopatický liek pre konkrétneho človeka s jeho konkrétnymi problémami, boli odvodené aj rôzne špeciálne školy či smery, voliace rôzne stratégie v prístupe k pacientovi a jeho chorobám.

V zjednodušenej podobe môže byť homeopatia realizovaná aj ako domáca liečba alebo samoliečba podľa príručiek, v ktorých nájdete vhodné homeopatiká na rôzne choroby, stavy a ťažkosti.

Homeopatiká sú neškodné prípravky, neobsahujú žiadne škodlivé látky a pôsobia na organizmus tým najjemnejším spôsobom. Ak sú homeopatické lieky správne zvolené, spôsobujú nenásilné a prirodzené zlepšenie či vyliečenie akútnych aj chronických ťažkostí. Homeopatiká sú dostupné v mnohých riedeniach v nášej internetovej lekárni.

Teraz v akčných cenách:

Oscillococcinum 30×1gm

Oscillococcinum 6×1gm

Homeovox

Stodal sirup 100ml

Ďalšie články …»

Sme tím lekárnikov, ktorí deň čo deň pomáhajú ľuďom všetkých vekových kategórií s ich zdravotnými ťažkosťami. Najčastejšie problémy a ich riešenie sme pre vás spísali do článkov.


získaj 10 000 kreditov Nechcem sa registrovať a získať zľavu na nákup.