Ostatné testy

 

V tejto sekcii nájdete množstvo overených testov napríklad na meranie CRP, hlady cholesterolu, kyselne močové, test na mužskú plodnosť alebo na množstvo železa v krvi a ďalšie. Testy sú vždy orientačné a pri nameraní vysokých hodnôt je vhodné konzultovať konkrétnu príčinu s lekárom, prípadne nechať hodnoty premerať profesionálnymi prístrojmi v ambulanciách. Avšak pre prvotné zachytenie problémových hodnôt je domáce samotestovanie veľkým prínosom pri samokontrole zdravotného stavu jednotlivca.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Ak chcete vykonať test hladiny cholesterolu, existujú dve hlavné možnosti:

Domáci test cholesterolu:

V našej lekárni môžete zakúpiť domáce testovacie sady na hladinu cholesterolu. Tieto sady obvykle obsahujú všetko potrebné na odobratie vzorky krvi, merací prístroj a prúžky pre indikáciu.

 

Návšteva lekára alebo laboratória:

Najbezpečnejší a najspoľahlivejší spôsob, ako zistiť hladinu cholesterolu, je navštíviť lekára alebo laboratórium, kde vykonajú krvný test. Výsledky dostanete od lekára alebo odborníka na laboratórne testy, ktorí vám môžu poskytnúť detailné informácie o vašich výsledkoch a poradiť vám ohľadom ďalších krokov, ak je to potrebné.

 

Čo sa týka hladiny cholesterolu, existujú tri základné zložky, ktoré sa hodnotia:

  • Celkový cholesterol: Odráža celkovú hladinu cholesterolu v krvi.
  • LDL cholesterol (zlý cholesterol): Príliš vysoká hladina LDL cholesterolu môže zvýšiť riziko srdcových chorôb.
  • HDL cholesterol (dobrý cholesterol): Vyššia hladina HDL cholesterolu je považovaná za priaznivú, pretože HDL pomáha odstraňovať nadbytočný cholesterol z krvi.

 

Zdravá hladina cholesterolu sa líši podľa individuálnych rizikových faktorov a celkového zdravotného stavu. Ak máte obavy ohľadom svojho cholesterolu alebo rizika srdcových chorôb, odporúčam konzultovať s lekárom, ktorý vás dôkladne vyšetrí a poskytne vám konkrétne rady a odporúčania pre vašu situáciu.

Zapojte sa do nášho vernostného programu