Zdravotnícke prístroje

V tejto sekcii nájdete ako obľúbené prístroje na bežné použitie v rámci domácej starostlivosti, ako sú teplomery, tonometre, glukomery a ďalšie tak aj prístrojovú techniku ​​vhodnú skôr do ambulancií.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Zdravotná technika

Teplomery

Meranie aktuálnej teploty tela patrí k najzákladnejším diagnostickým metódam, ktoré sme bez problémov schopní zvládnuť v domácich podmienkach. Teplomer by preto mal byť základnou súčasťou domácej lekárničky. U nás nájdete širokú škálu teplomerov, či už digitálnych, bezkontaktných alebo klasických sklenených bezortuťových.

 

Tlakomery

 

Domáci tlakomer je dnes už súčasťou domácej diagnostiky najmä u rizikových pacientov. ktorí majú problémy s vysokým krvným tlakom. Na domáce použitie sa hodí najmä široká škála digitálnych tonometrov, ktoré sú na rozdiel od ortuťových tonometrov, užívateľsky veľmi prívetivé a jednoduché na ovládanie. Môžete si vybrať tonometre ramenné, zápästné, so sofistikovanými pamäťovými funkciami alebo kombinované s meraním EKG. Rozmanitá je aj škála ponúkaných manžiet.

 

Oxymetre

Oxymetre slúžia na meranie nasýtenosti krvi kyslíkom a tým rýchlo rozpoznajú rôzne ochorenia. Oxymetre sa v súčasnej dobe hojne využívajú v súvislosti s ochorením COVID - 19. Pulzná oxymetria je neinvazívna metóda sledovania kyslíkovej saturácie, ktorá poskytuje informáciu o problémoch s transportom kyslíka do tkanív.

 

Glukomery

Glukomery spolu s testovacími prúžkami merajú hladinu cukru v krvi. Upozorní vás na nadmerné hodnoty glukózy. Chytré glukomery vám namerané výsledky ukážu už za niekoľko sekúnd. Niektoré si ich dokonca ukladajú do pamäte a ukazujú vám priemerne namerané hodnoty.

Ku glukomeru si nezabudnite urobiť zásoby testovacích prúžkov a lancet.

 

Inhalátory

Domáce inhalátory sú ideálne pri problémoch s hornými a dolnými dýchacími cestami. Pokiaľ Vás často trápi prechladnutie, zápaly priedušiek, či dokonca astma, podporná liečba inhalátorov Vám pomôže zlepšiť Váš zdravotný stav. Inhalačný prístroj vytvára z liečebných kvapalín aerosól, ktorú potom vdychujeme do tela. Je žiaduce vybrať vhodný inhalátor na základe účelu použitia – na prevenciu alebo na liečbu astmy a iných ochorení. Dôležitými parametrami sú: rozprašovací výkon a veľkosť rozprašovaných častíc. V ponuke nájdete niekoľko druhov inhalátorov, a to kompresorový, ultrazvukový, membránový, parný alebo inhalátor pre deti.

Batérie do načúvadiel

V našej ponuke máme kvalitné batérie vhodné na použitie v načúvačoch, naslúchadlách i kochleárnych implantátoch, ich výhodou je, že neobsahujú žiadnu tekutinu a teda nemôže dôjsť k oxidácii a následnému poškodeniu prístroja. Je potrebné vybrať vhodný typ batérie / označený príslušným číslom / , tak aby bola batéria kompatibilná s Vaším naslúchadlom.

Zapojte sa do nášho vernostného programu