Lieky na bradavice

Bradavice sa najčastejšie objavujú pri oslabení imunity. Vo väčšine prípadov sú dopady iba estetické, ale môže sa stať, že sa objavia na chodidlách nôh, kde pôsobia nepríjemným až bolestivým dojmom pri došľape. Okrem chirurgického riešenia a vypaľovania tekutým dusíkom sa používajú aj kožné roztoky na potieranie, napríklad Duofilm.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Bradavice pravá, známa aj ako verruca vulgaris, je najčastejším typom bradavíc a vyskytuje sa na koži ľudí. Sú spôsobené ľudským papilomavírusom (HPV) a patria do skupiny nízko rizikových vírusov. Tieto bradavice sú benígne, čo znamená, že nie sú zhubné, ale môžu byť nepríjemné a kozmeticky rušivé.

Vznik bradavíc pravých je spôsobený vniknutím vírusu do epidermy, čo je vonkajšia vrstva kože. Vírusová infekcia spôsobuje nekontrolovaný rast kožných buniek, ktorý vytvára charakteristické hrbové útvary na koži. Bradavice pravá sa obvykle vyskytujú na rukách, prstoch, nohách a kolenách, ale môžu sa objaviť aj na iných častiach tela.

Nakaziť sa HPV, ktorý spôsobuje bradavice, môže byť ľahké. Vírus sa prenáša z človeka na človeka prostredníctvom priameho kontaktu s infikovanou kožou alebo predmetmi, ktoré mal infikovaný človek v ruke (napr. uterák, hubka a pod.).

 

Existuje niekoľko možností liečby bradavíc pravých

  • Lokálne lieky: Na trhu sú dostupné prípravky obsahujúce kyselinu salicylovú alebo miestne anestetiká, ktoré môžu pomôcť odstrániť bradavice.
  • Kryoterapia: Liečba, pri ktorej je bradavica zmrazená tekutým dusíkom, čo vedie k jej odumretiu.
  • Elektrokauterizácia: Metóda využívajúca elektrický prúd na odstránenie bradavice.
  • Laserová terapia: Použitie lasera na odstránenie bradavice.
  • Chirurgické odstránenie: V prípade veľkých alebo odolných bradavíc môže byť potrebné vykonať chirurgický zákrok.

Zapojte sa do nášho vernostného programu