Lieky na obezitu

Obezita

 

Obezita sa prejavuje zmnožením tukového tkaniva a znamená zvýšené riziko vzniku alebo komplikácií chorôb kardiovaskulárneho systému, pohybového aparátu alebo napríklad diabetu. Okrem dietetických opatrení a zmeny životosprávy možno pomôcť aj niektorými liekmi, ako je napríklad Orlistat.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
Bohužiaľ, zvolenému výberu nezodpovedajú žiadne produkty. Skúste vyhľadať niečo iné alebo si vyberte nejakú kategóriu z menu
 

Vznik obezity

Najčastejší vznik obezity je nepomerom prijatej a vydanej energie. Tento nepomer vzniká z dvoch príčin, ktoré spolu úzko súvisia. Jedným je nadmerný prísun energeticky bohatej potravy a druhým je znížený výdaj energie, obzvlášť nedostatkom pohybu.

Obezita je veľmi rizikový faktor pre vznik ďalších ochorení a s tým súčasne úmrtí jedinca o desiatky rokov skôr. Spôsobuje aterosklerózu (tzv. kôrnatenie ciev), hypertenziu (vysoký krvný tlak), metabolické poruchy, ťažkosti s kĺbmi atď. U obézneho jedinca je väčšia pravdepodobnosť rizika infarktu myokardu, cievnej mozgovej príhody, cukrovky 2. typu, rakoviny či artrózy veľkých kĺbov.

Zapojte sa do nášho vernostného programu