Hrejivé náplasti

Hrejivé náplasti sú medicínske prostriedky, ktoré sa používajú na lokálne otepľovanie časti tela. Tieto náplasti obvykle obsahujú chemické zložky, ktoré reagujú s kyslíkom vo vzduchu av dôsledku tejto reakcie uvoľňujú teplo. Teplo pomáha uvoľňovať svalové napätie, zlepšuje prekrvenie v danej oblasti a môže tiež priniesť úľavu od bolesti.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Hrejivé náplasti sú často používané na zmiernenie svalových alebo kĺbových bolestí, najmä u ľudí trpiacich napríklad bolesťami chrbta, krku, ramien alebo kolien. Môžu tiež pomôcť zmierniť nepohodlie spôsobené napríklad menštruačnými kŕčmi.

 

Tieto náplasti sú ľahko dostupné v lekárňach a môžu byť buď jednorazové alebo opakovane použiteľné. Pri použití je dôležité dodržiavať návod výrobcu a neprekračovať odporúčanú dobu aplikácie. Ak máte nejaké zdravotné problémy alebo užívate lieky, mali by ste sa najskôr poradiť s lekárom, či sú hrejivé náplasti pre vás vhodné. Rovnako je dôležité byť obozretný a neaplikovať hrejivé náplasti na otvorené rany alebo poškodenú pokožku.

Kapsaicínová náplasť

Použitie

U bolestivých príznakov svalového a kĺbového reumatizmu, ischiase, ústrelu (lumbago), zápalov ramenného pletenca (periarthritis humeroscapularis), bolestí v dôsledku svalového preťaženia a bolestí pri poúrazových stavoch.

 

Príprava a podanie

Náplasť sa aplikuje na vodou a mydlom umytú a dokonale vysušenú kožu. Po sňatí ochranného krytu sa priloží na postihnuté miesto a pritlačí, až dokonale priľne. Najneskôr po 8 hodinách sa z kože odstráni. Koža sa umyje mydlom. Aplikovať na postihnuté miesto podľa potreby, nie viac ako 3 náplasti denne po dobu maximálne 7 dní. Ďalšia aplikácia náplasti na rovnakom mieste sa vykonáva spravidla po týždennej až 14 dennej prestávke. Ošetrené miesto sa neprekrýva ďalším obväzom a nezahrieva sa.

Zapojte sa do nášho vernostného programu