Upozornenie! Z technických dôvodov budeme vaše objednávky expedovať s 3-4 denným oneskorením. Ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie. Ďakujeme za pochopenie.

Hrejivé náplasti

Hrejivé náplasti sú medicínske prostriedky, ktoré sa používajú na lokálne otepľovanie časti tela. Tieto náplasti obvykle obsahujú chemické zložky, ktoré reagujú s kyslíkom vo vzduchu av dôsledku tejto reakcie uvoľňujú teplo. Teplo pomáha uvoľňovať svalové napätie, zlepšuje prekrvenie v danej oblasti a môže tiež priniesť úľavu od bolesti.

Značka (0)
  • Hľadám ...
  • Neboli nájdené žiadni výrobcovia
 

Hrejivé náplasti sú často používané na zmiernenie svalových alebo kĺbových bolestí, najmä u ľudí trpiacich napríklad bolesťami chrbta, krku, ramien alebo kolien. Môžu tiež pomôcť zmierniť nepohodlie spôsobené napríklad menštruačnými kŕčmi.

 

Tieto náplasti sú ľahko dostupné v lekárňach a môžu byť buď jednorazové alebo opakovane použiteľné. Pri použití je dôležité dodržiavať návod výrobcu a neprekračovať odporúčanú dobu aplikácie. Ak máte nejaké zdravotné problémy alebo užívate lieky, mali by ste sa najskôr poradiť s lekárom, či sú hrejivé náplasti pre vás vhodné. Rovnako je dôležité byť obozretný a neaplikovať hrejivé náplasti na otvorené rany alebo poškodenú pokožku.

Kapsaicínová náplasť

Použitie

U bolestivých príznakov svalového a kĺbového reumatizmu, ischiase, ústrelu (lumbago), zápalov ramenného pletenca (periarthritis humeroscapularis), bolestí v dôsledku svalového preťaženia a bolestí pri poúrazových stavoch.

 

Príprava a podanie

Náplasť sa aplikuje na vodou a mydlom umytú a dokonale vysušenú kožu. Po sňatí ochranného krytu sa priloží na postihnuté miesto a pritlačí, až dokonale priľne. Najneskôr po 8 hodinách sa z kože odstráni. Koža sa umyje mydlom. Aplikovať na postihnuté miesto podľa potreby, nie viac ako 3 náplasti denne po dobu maximálne 7 dní. Ďalšia aplikácia náplasti na rovnakom mieste sa vykonáva spravidla po týždennej až 14 dennej prestávke. Ošetrené miesto sa neprekrýva ďalším obväzom a nezahrieva sa.

Zapojte sa do nášho vernostného programu