Psyllium - prírodná vláknina

Psyllium (Skorocel indický – Plantago ovata)

Psyllium je rastlina s nenápadnými kvetmi a krátkymi listami. Táto rastlinka sa vyskytuje najmä v Indii, Iraku, Pakistane a Austrálii. V Indii je užívaná pre svoje účinky už 2000 rokov.

Psyllium je stopercentne prírodná, nenávyková vláknina. Vzniká vyčistením semien obalov skorocelu indického. Neobsahuje farbivá ani konzervanty.

Psyllium je jedinečným zdrojom vlákniny. Vďaka vysokému obsahu rozpustnej aj nerozpustnej vlákniny dokáže psyllium už po niekoľkých dňoch užívania navodiť správnu hustotu stolice. Psyllium mechanickou silou odsúva z tráviaceho traktu škodlivé splodiny a zabraňuje tak vstrebávanie cukrov a cholesterolu do krvi. Po rozpustení v tekutine napučí až 40 krát. Tejto jeho unikátne vlastnosti sa využíva pri redukčných kúrach, pretože týmto je možné obmedziť príjem inej kalorickej potravy. Psyllium nie je návykové a preto je vhodné pre dlhodobé užívanie.

Sme tím lekárnikov, ktorí deň čo deň pomáhajú ľuďom všetkých vekových kategórií s ich zdravotnými problémami. Najčastejšie problémy a ich riešenie sme pre vás spísali do článku

Zapojte sa do nášho vernostného programu