Upozornenie! Z technických dôvodov budeme vaše objednávky expedovať s 3-4 denným oneskorením. Ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie. Ďakujeme za pochopenie.

Vši a ich odstránenie

Ako spoznáte u detí prítomnosť vší?

Pozrite sa do vlasov a možno na nepríjemného parazita narazíte. Deti tiež bývajú nekľudné, ospalé, nepozorné a hlavne – často sa škrabú na hlave. Na pokožke hlavy sa môžu objaviť rozškriabané miesta.

Pedikulóza – liečba

Používajte odvšivovací prípravok

Najprv použijte presne podľa návodu odvšivovací prostriedok z lekárne. Návod čítajte dôkladne, oboznámte sa s možnou nežiadúcou reakciou a účinkami. Na príbalovom letáku by malo byť taktiež uvedené, za ako dlho je nutné odvšivenie opakovať, pokiaľ sa na prvý krát nepodarí všetky parazity odstrániť. Obvykle je to za 7 – 12 dní. Druhé odvšivenie sa vyplatí urobiť pre istotu vždy, aby sa zlikvidovali prežívajúce hnidy a z nich vyliahnuté larvy. Lečebná kúra sa však nesmie opakovať skôr ako za týždeň, častejším používaním sa zvyšuje rezistencia vší k prípravku.

Príklady prípravkov:

  • parasidose shampooing
  • pedicap set
  • Capissan

Odstraňovanie mŕtvych hníd

Medzi mŕtvymi hnidami totiž môže byť aj nejaká živá. Pokiaľ by sa vo vlasoch vyliahla, behom niekoľkých dní by sa vši riešili znova. Po tom, čo ste použili odvšivovací prostriedok musíte mŕtve (prípadne aj živé) parazity z vlasov dostať.

Vlasy pravidelne prehliadajte

Ako zariadiť aby Vaše dieťa vši znovu nedostalo? Jedinou prevenciou proti všam je častá prehliadka vlasov. Pokiaľ dieťa chodí do školy kde sa vši vyskytujú, je nutné prehliadať vlasy každý deň.

Sme tím lekárnikov, ktorí deň čo deň pomáhajú ľuďom všetkých vekových kategórií s ich zdravotnými problémami. Najčastejšie problémy a ich riešenie sme pre vás spísali do článku

Zapojte sa do nášho vernostného programu